Siim Semiskar

Olen kogu oma elu ühel või teisel moel olnud spordiga seotud. Algklassidest alates tegelesin tõsisemalt korvpalliga ning tutvusin kõrvalt teistegi spordialadega. Juba keskkooli minnes oli mul selge, et minust saab kehalise kasvatuse õpetaja või korvpallitreener ning plaan oli minna ülikooli kehakultuuri õppima. 2001. aastal alustasingi õpinguid praeguses Tallinna Ülikoolis, kust 2010. aastal sain bakalaureuse kraadi kehalise kasvatuse erialal.

Juba esimesel kõrgkooliaastal alustasin Nõmme Spordikoolis tööd laste korvpallitreenerina ja mõned aastad hiljem, pärast teenistust kaitseväes, läksin oma endisesse kooli Tallinna Ühisgümnaasiumisse kehalise kasvatuse õpetajaks. 13 aastat tegelesin ka korvpallikohtunikuna.

2010. aastal otsustasin täielikult suunda muuta ning asusin pärast õnnestunud kandideerimist tööle Eesti Rahvusringhäälingu spordiportaali toimetajaks ja fotograafiks. Sellest hetkest algas minu teekond spordimeedias. Samal ajal alustasin lisaks tegevust ka vabakutselise fotograafi ja ajakirjanikuna isikubrändi alt (vaata veebilehte!). Minu pilte ja tekste on ilmunud tõenäoliselt kõigis viimase kümnendi Eesti spordiväljaannetes ja ka päevalehtedes. Peamiselt on minu töid avaldatud ajakirjades Basket, Sport, Sportland Magazine jne.

Alates 2018. aastast olen partner ja sisujuht ettevõttes Online Media OÜ, mis suuresti toimetab just (spordi)meedia valdkonnas. Igapäevaselt tegelen veebilehtedega Korvpall24.ee ja Rahajutud.ee, löön kaasa harrastuskorvpalliliiga Optibet Rahvaliiga korraldamises, aitan välja anda piirkondlikku ajalehte “Nõmme Leht” ning olen abiks veebilehtede Võrkpall24.ee, Käsipall24.ee ja Jalgpall24.ee tegemistes.

Töökäik

 

Jaanuar2018

Online Media OÜ

(praeguseni)

Partner ja sisujuht – strateegiate väljatöötamine, veebiportaalide juhtimine, sisuloome, ürituste läbiviimine, peatoimetamine, podcastide juhtimine jm.

Jaanuar2010

Häppel OÜ

(praeguseni)

Asutaja, omanik ja tegevjuht – fotograafia- ja sisuloometeenuste pakkumine.

September2010

Eesti Rahvusringhääling

(kuni 01.2018)

Spordiportaali toimetaja ja fotograaf – sport.err.ee veebiportaali uudiste toimetamine ja spordivõistluste pildistamine.

September2007

Nõmme Erakool

(kuni 06.2008)

Õpetaja – kehalise kasvatuse tundide planeerimine ja läbiviimine.

Oktoober2006

Liivamäe lasteaed

(kuni 08.2008)

Liikumisõpetaja – lasteaialaste liikumistunni planeerimine ja läbiviimine.

September2004

Tallinna Ühisgümnaasium

(kuni 07.2010)

Õpetaja – kehalise kasvatuse tundide planeerimine ja läbiviimine. Õpilastega võistlustel osalemine.

September2001

Vabakutseline

(kuni 05.2014)

Korvpallikohtunik – erinevate Eesti korvpalliliigade mängude teenindamine väljakukohtunikuna.

September2001

Nõmme Spordiklubi

(kuni 07.2012)

Korvpallitreener – korvpallitreeningute planeerimine ja läbiviimine. Korvpallurite ettevalmistamine võistlusteks ja võistlustel osalemine.

 

    Cart