Alari Põllu

Olen kogu oma teadliku elu spordi vastu vastupandamatut huvi tundnud ja see pole tänaseni kuhugi kadunud. Lapsena ja nooruspõlves oli suhe spordiga pigem pinnapealne ning tundsin rõõmu ise aktiivsest liigutamisest või meedia vahendusel spordile kaasaelamisest. Ajapikku olen sporti aina sügavamalt sisse läinud ja huvi on hakanud pakkuma kõiksugu detailid, mis atleete ja nende sooritust mõjutavad.

Tulevase elukutse valikul oli spordi- ja tervisevaldkond minu jaoks ainuvõimalik tee ja nii saigi 2003. aastal toona veel Tallinna Pedagoogikaülikooli nime kandnud Tallinna Ülikooli Kehakultuuri teaduskonda õppima asutud.

Juba 2004. aasta sügisel alustasin kehalise kasvatuse õpetajana tööd Tallinnas Vanalinna Hariduskolleegiumis, mis oli mulle ülikooli kõrval suurepäraseks võimaluseks, et praktilise poole pealt areneda. Vahetu töö lastega sundis iseseisvalt juurde õppima kõike seda, mida ülikoolis polnud veel puudutatud. Kuna mind valdas meeletu teadmistejanu kogu spordivaldkonna vastu, siis järgnevad aastad veetsin tundide viisi aega ülikooli raamatukogus erialast kirjandust otsides.

2006. aastal alustasin Audentese Spordiklubis eelkooliealiste laste ÜKE treenerina ja seda tööd tegin ühe aasta. 2007. aastal lõpetasin ülikooli ja asusin korvpallitreenerina tööle Nõmme Spordiklubisse, kus tegutsesin 2014. aastani, mil minu treeningruppide ja Reaalkooli Spordiklubi korvpallipoiste baasil loodi Kesklinna Korvpalliklubi, kus jätkasin korvpallitreenerina.

2016. aastal liitusin TTÜ Korvpallikooliga, kus asusin algselt tööle korvpallitreenerina, kuid alates 2018. aasta suvest sai minust selle klubi üldfüüsilise ettevalmistuse treener.

2018. aastal otsustasin kehalise kasvatuse õpetajana keskkonda vahetada ja minust sai Rocca al Mare Kooli kehalise kasvatuse õpetaja.

2019. aasta kevadel alustasin koostööd SK Link/Saku saalihokinaiskonnaga, aidates neid füüsilise ettevalmistuse treeningutega. Samal sügisel treenisin Eesti Saalihokikoondise naisi, valmistamaks neid füüsiliselt ette maailmameistrivõistluste finaalturniiriks.

Paljude aastate jooksul olen põhitööde kõrvalt treeninud ja nõustanud erinevaid sportlasi: nii korvpallureid, jooksjaid, triatleete, kergejõustiklasi kui ka jõutreeningute harrastajaid. Tunnen jätkuvalt sügavat huvi spordimaailmas toimuva vastu ning hoian end pidevalt läbi erialase kirjanduse ja koolituste kursis treeningut ja inimkeha puudutavate uute ja teaduslike suundumustega. Huvitun spordipsühholoogiast ja tegelen ise aktiivselt spordiga, et püsida terve ja heas vormis.

Töökäik

 

August2018

Rocca al Mare Kooli AS

(praeguseni)

Kehalise kasvatuse õpetaja – kehalise kasvatuse tundide planeerimine ja õpilaste juhendamine nii tunnis kui ka spordivõistlustel.

Juuli2018

TTÜ Korvpallikool

(praeguseni)

Füüsilise ettevalmistuse treener – korvpallurite füüsiliste võimete treenimine.

November2016

TTÜ Korvpallikool

(kuni 07.2018)

Korvpallitreener – laste korvpallitreeningute planeerimine ja läbiviimine.

September2014

Kesklinna Korvpalliklubi

(kuni 10.2016)

Korvpallitreener – korvpallitreeningute planeerimine ja läbiviimine, korvpallivõistlustel osalemine ja nendeks valmistumine.

September2007

Nõmme Spordiklubi

(kuni 06.2014)

Korvpallitreener – korvpallitreeningute planeerimine ja läbiviimine. Korvpallurite ettevalmistamine võistlusteks.

September2006

Audentese Spordiklubi

(kuni 06.2007)

Mudilaste ÜKE treener – eelkooliealiste laste üldfüüsilise suunitulsega treeningute planeerimine ja läbiviimine.

September2004

Vanalinna Hariduskolleegium

(kuni 06.2018)

Õpetaja – kehalise kasvatuse tundide planeerimine ja läbiviimine. Õpilastega spordivõistlustel osalemine ja nendeks ettevalmistamine.

    Cart