Blogi

Alari käis maadlustreeneritele rääkimas noorsportlaste üldkehalisest ettevalmistusest

Autor: Kategooria:Treenerid 27/08/2020

Uus Tase Treeningus peatreener Alari Põllu käis möödunud nädalavahetusel Eesti Maadlusliidu poolt korraldatud koolitusel esinemas teemal “Noormaadlejate üldkehaline ettevalmistus ja selle planeerimine”.

Kokku kuulas Nõmmel maadlusklubi Nelson ruumides Alari ettekannet üle 20 treeneri, kelle seas olid nii treenerikutset taotlevaid tulevasi maadlustreenereid kui juba tegutsevaid juhendajaid, kellele oli tegemist täiendkoolituse võimalusega.

Alari ettekanne oli jagatud kaheks ning esimese osa läbivaks teemaks oli üldkehaline ettevalmistus (ÜKE) tervikuna ja vastuse said järgnevad küsimused:

* Mis see on?
* Millist tähtsust omab ÜKE sporditreeningus lähtuvalt spordiala spetsiifikast, sportlase east ja ettevalmistuse tasemest?
* Põhimõtetest, mida arvestada treeningute teekonnal laps -> saavutussportlane.
* Treeningute periodiseerimisest.
* Treeningute planeerimisest ja kehaliste võimete testimisest ja dokumenteerimisest.
* Treeningtunni ülesehitusest.

Koolituse teises osas puudutas Alari kehalisi võimeid eraldi ja jagas oma teadmisi ja mõtteid sellest, kuidas treenida kiirust, jõudu, vastupidavust, osavust (koordinatsiooni) ja painduvust. Lisaks aitas ta treeneriteni viia mõtteid, kuidas erinevate võimete treenimisele läheneda, millal ja milliseid vahendeid, mahte ja intensiivsusi kasutada ja kuidas tagada jätkusuutlik areng ja sportlase tervis.

Alari maadlustreenerite ette rääkima kutsunud Eesti kreeka-rooma maadluskoondise peatreener Ivar Kotkas hindas koolitust igati kordaläinuks. Ta uskus, et osalejad, kel on huvi end treeneritena arendada, said kindlasti piisavalt kasulikku infot, mida endaga kaasa võtta ja millele oma treeninguid planeerides mõelda.

Kommenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

    Cart