Blogi

FOTOD | Uus Tase Treeningus aitab Mark-Andreas Jaaksonil valmistuda USA korvpalliks!

Autor: Kategooria:Treenimine, Treenitavad 13/04/2020

Aprilli alguses sai avalikuks uudis, et endine Eesti noortekoondislane ja viimati kohalikus kõrgliigas Rapla meeskonna värve kaitsnud Mark-Andreas Jaakson hakkab uuel hooajal mängima USA üliõpilasliigas NCAA Southern Missi ülikoolis. Vaevalt nädal hiljem on meil hea meel teatada, et noore tulevikumehe füüsise aitab ookeani taha siirdumiseks järgmisele tasemele viia Uus Tase Treeningus!

20-aastane ja 198 cm pikkune Jaakson on treener Marko Parkoneni kasvandik, kes Eesti meistriliigas tegi debüüdi hooajal 2015/16 Audentese SG/Noortekoondise ridades. 2017. aasta lõpus tekkis noormehel võimalus minna Tšehhimaal asuvasse Get Better Academy’sse, kus tõusis tänu töökusele treenerite üheks lemmikuks ja aitas 2018/19 hooajal GBA esindustiimil võita Tšehhi esiliiga.

Lõppenud hooaja Rapla nurjas Jaaksonit tabanud jalavigastus, mis sundis mehe eelmise aasta detsembris operatsioonilauale. Enne vigastust tõi Jaakson klubi eest üheksas kohtumises keskmiselt 14,8 minutiga 5,7 punkti, 1,7 lauapalli ja 1 korvisöötu mängus.

Kuigi hetkel on koroonaviiruse tõttu Eestis kehtimas eriolukord, siis kaardistas Uus Tase Treeningus peatreener Alari Põllu vajalikke ettevaatusabinõusid kasutades Jaaksoni hetkeolukorra ära ning tänase seisuga on erialased füüsilise võimekuse treeningud juba käima läinud. Kahjuks käib eriolukorra tõttu treeningtöö esialgu distantsilt ning treeninguteks ei saa kasutada jõusaali ega kergejõustikuhalli, kuid piiratud võimalustest plaanitakse Põllu sõnul võtta siiski maksimum.

“Eriolukord teeb muidugi selliste ambitsioonidega sportlase treenimise keerulisemaks, kuid targalt ja motiveeritult tegutsedes saame Mark-Andrease erialast füüsilist võimekust enne USA-sse minekut kindlasti parandada,” selgitas Põllu.

Jaaksoni hetkeseisu kirjeldas Põllu selliselt: “Tugi-liikumisaparaadi funktsionaalne seis on hea. Tundub, et keha on terve ja mingeid takistusi füüsilise trennideks pole. See oli peamine, mille kohta tahtsin enda jaoks pildi ette saada. Kehaliste võimete osas näen Mark-Andreasel suurt arengupotentsiaali. Pühendunud tööga peaks ta üsna hõlpsalt suutma enda treenituse taset tõsta, mis looks hea eelduse hiljem kossutrennides ja mängudes veel kvaliteetsemalt tegutseda. Baasvastupidavus on hetkel väga nõrgal tasemel ja juba väga madalal tööintensiivsusel lülituvad sisse anaeroobsed energiatootmismehhanismid. Selle järele aitamisega hakkame esmalt tegelema, püüdes samal ajal säilitada jõu- ja kiirusvõimeid, kus on ka veel kõvasti potentsiaali.”

Innukalt juba treeningutega alustanud Jaakson teab, et uude keskkonda Southern Missi ülikooli parema füüsilise võimekusega kohale jõudes on tal edukaks debüüthooajaks loodud suuremad võimalused. “Ma ise ootan (USA-sse minekust) loomulikult seda, et ise peab olema mees ja kõvasti minutite nimel pingutama,” sõnas noormees.

Enda hetkeseisu pidas Jaakson rahuldavaks, kuid ta näeb olulist potentsiaali uuele tasemele jõudmiseks: “Trennid sujuvad hästi. Olen seni igapäevaselt mingi trenni teinud ja vorm on seetõttu okei. Loodan, et saan Alari abiga füüsiliselt tugevamaks, vastupidavamaks ja plahvatuslikumaks. Esimesed treeningud on sujunud hästi, Alari on kõik vajaliku kenasti lahti seletanud ning kõik toimib.”

Uus Tase Treeningus blogis hakkame jooksvalt Jaaksoni tegemistel silma peal hoidma ning nii treener Alari kui mängumees ise annavad aeg-ajalt treeningute ja arengu kohta tagasisidet.

Kommenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

    Cart