Blogi

VIDEO | Kohila korvpallipoisid arendasid füüsilisi võimeid Eesti koondislase käe all

Autor: Kategooria:Treenimine 26/06/2020

Kohila, Kaiu ja Juuru korvpallipoisid said enne suvepuhkusele minekut teha tõsise treeningtsükli Uus Tase Treeningus peatreeneri Alari Põllu kavade järgi. Treeninguid viis läbi Eesti korvpallikoondise mängujuht Rait-Riivo Laane, kellel käis ka nimekaid abilisi.

“Poiste motivatsioon on pärast eriolukorda olnud väga kõrge, trenni tehakse hingega. Kuttidel avanes suurepärane võimalus treenida Rait-Riivo juhendamisel, mida sa hing veel ihkad?” kommenteeris Kohila SK treener ja Rait-Riivo Laane isa Jüri Pritšin.

Enne jaanipäevanädalat tehti viimased kehalise ettevalmistuse treeningud, kus ühes käis abiks teinegi koondise mängumees Jaan Puidet. Nüüd on poistel nädalane puhkus ja 29. juunil alustatakse vanematega juba taas treenimist. Väiksemad korvpallipoisid saavad veidi kauem puhata ja tulevad kokku taas 13. juulil, et siis hakata valmistuma suvelaagriks. Juulis jätkatakse Pritšini sõnul veel üldfüüsilisega, augustis võetakse juba ka pall kätte.

Lisaks kossupoiste kiitmisele oli Pritšinil häid sõnu ka oma poja aadressil: “Tulevikus on tulemas Eestile juurde üks väärt korvpallitreener,” muigas aastakümneid erinevatel tasemetel korvpalli õpetanud Pritšin. Kas võtab kunagi isa töö üle? “See oleks suurepärane unistus, aga arvan, et ilmselt lendab ta kohe kõrgemalt!”

“Andsin põrgatustehnika ja korvpallitrenne, aga ÜKE puhul järgisin ette antud programmi,” lausus 27-aastane Laane. “Usun, et treenerigeenid on mul olemas küll. Esiteks ilmselt seetõttu, et isa ja onu on treenerid ning maast madalast olen näinud, kuidas töö käib. Teiseks, tegevmängijana mängujuhi positsioonil peab olema hea juhendamis- ja juhtimisoskus.”

Lõppenud hooajal Rapla särki kandnud Laane ei tahtnud oma tööle ise hinnangut anda. “Seda, kuidas ma hakkama sain, ei oskagi öelda. Tagasiside on veel saamata,” muigas mees. “Aga selles mõttes oli lihtne, et kõik poisid tegid korralikult kaasa ja korrahoidmisega ei pidanud tegelema. Samas oli raske, kuna noortetöö on väga väga palju keerulisem kui meestega tegutsemine.”

“Noorte treenimisel on rõhk hoopis mujal ja tähtsaid detaile näeb ainult kogenud treeneri silm. Ma ei julge ennast iseloomustada, milline treener ma oleksin, sest selleks oleks vaja eelnevat töökogemust. Aga usun, et poistele mõjus minu tulek värskendavalt, oli näha, et neil silmad põlesid. Minu arvates on kõige olulisem see, et väikestes kohtades oleks lastel võimalus trennis käia, sest elu on näidanud, et paljud tippmehed on pärit pisematest kohtadest.”

Kommenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

    Cart