Blogi

Mark-Andreas Jaaksoni esimesed kaks nädalat: kuidas ja mida on tehtud?

Autor: Kategooria:Treenitavad 28/04/2020

Esmaspäeval 27. aprillil alustas lootustandev Eesti korvpallur Mark-Andreas Jaakson kolmandat treeningnädalat Uus Tase Treeningus peatreeneri Alari Põllu käe all. On õige aeg esimesed kaks nädalat kokku võtta ning vaadata veidi täpsemalt, mil viisil Mark-Andreast sügiseseks debüüthooajaks USA ülikooliliigas NCAA ette valmistatakse.

Koostöö sai alguse 9. aprillil, kui esmakordselt Markiga koostöö alustamiseks kohtusime, tema hetke füüsilise seisuga tutvust tegime ja üldise võimekuse kaardistasime. Saadud andmetele tuginedes, hetkeolukorda ja võimalusi arvestades ning tulevikueesmärkidele mõeldes koostasime Jaaksonile esialgse, vähemalt 3 nädalat kestva, personaalse treeningkava.

Millised Jaaksoni treeningud välja näevad ja kuidas neid läbi viime?

Mark treenib kuuel päeval nädalas, millest esmaspäeviti ja neljapäeviti on harjutuskord treeneri silma all ja otsesel juhendamisel. Pühapäeviti on täielik puhkepäev ja ülejäänud neljaks päevaks saab Mark treenerilt täpsed juhised ning treening toimub üksinda.

Esmaspäevad on praeguses kavas kõrgeima intensiivsusega päevad, kus pärast soojendusvõimlemist ja väikest sörkjooksu teeme üpris mahukalt lühikeste seeriatena jooksu- ja hüppeharjutusi, kiirjooksu ja pärast veel jalgadele jõuharjutusi.

Teisipäev on jalgadele taastav ja puhtalt aeroobses režiimis rattatreening baasvastupidavuse arendamiseks. Sellele lisandub ringtreeninguna jõutreening ülakehale.

Kolmapäev on nädala lühim treeningpäev, kus Jaakson jookseb 30-40 minutit kerget sörkjooksu ja teeb lisaks jõutreeningu kerelihastele. Sellega valmistame keha ette neljapäevaseks intensiivsemaks treeninguks, et oleks taas energiat pingutamiseks.

Neljapäev on aeroobse võimsuse arendamisele suunatud treeningpäev, kus põhirõhk on jooksmisel anaeroobse läve tasemel. Sissejuhatuseks teeme ka väiksema mahuga jooksuharjutusi kiirusliku komponendi ärritamiseks. Lisaks sooritame erialaseid hüppe- ja stabiilsusharjutusi jalgadele. Treeningu lõpetavad taas jõuharjutused jalgadele.

Reedeti on taas taastava treeningu päev, mille Jaakson teeb rattaga ja mille kestus madala intensiivsuse juures on vähemalt 60 minutit. Treening lõppeb jõutreeninguga ülakehale.

Laupäeviti on kavas pikk, vähemalt 90 minutit kestev aeroobses režiimis treening, mille Jaakson sooritab vaheldumisi kõndi ja sörkjooksu kasutades.

Alari Põllu kommentaar esimesele kahele nädalale: “Esimesed kaks nädalat on minu arvates koostöö hästi sujunud. Suhtlus on igapäevane ja saan tema enesetunde ja treeningute kohta operatiivset tagasisidet. Vastupidavustreeningute paremaks jälgimiseks ostis Mark endale GPS-iga varustatud pulsikella, mille treeningandmed salvestab pärast treeninguid arvutisse ja nii jõuavad need minuni koheseks analüüsimiseks. Esimese kahe nädalaga on Mark treeningrežiimiga kohanenud ja kolmandat nädalat saime juba mõnusa rutiiniga alustada.”

Mark-Andreas Jaaksoni kommentaar: “Esimesed nädalad läksid hästi. Olen juba rutiini sisse saanud, enesetunne on hea ning trennid meeldivad. Treeningutes mingeid seninägematuid hajutusi pole, olen varem enamusi teinud. Kui siis paar harjutust on minu jaoks uued.”

Kommenteeri postitust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

    Cart